Czy kiedykolwiek zastanawiałaś się, jak to jest, że niektóre kobiety z odwagą i pewnością kierują swoją karierą zawodową i mają pracę dokładnie taką,  jakiej pragną: z dobrymi zarobkami, przyjazną atmosferą, możliwościami dalszego rozwoju zawodowego… 

Podczas gdy inne kobiety (i jest to niestety zdecydowana większość) mają pracę, w której nie są szczęśliwe, która je frustruje i w której nie czują się doceniane. 

Jak to się dzieje? 

Czy większość ma przysłowiowego pecha? 

Czy na rynku pracy nie ma wystarczająco interesujących stanowisk i posiadanie dobrej i satysfakcjonującej pracy jest ograniczone i tylko dla wybranych?

Mam dla Ciebie pierwsze wideo z serii nagrań, w których opowiem Ci jak w 5 prostych krokach, zmienić pracę na lepszą i cieszyć się spełnieniem zawodowym oraz dochodami, które zapewnią bezpieczeństwo finansowe i realizację marzeń (nawet gdy czujesz lęk przed zmianą i obawiasz się, że nie jesteś “wystarczająco dobra”).  

Z pewnością obserwujesz osoby, które z łatwością zmieniają pracę, zdobywają coraz lepsze stanowiska i jakoś nie trafiają „z deszczu pod rynnę”, a wręcz przeciwnie – dostają pracę z której są zadowolone i nie żałują zmiany. 

Nie zastanawiają się czy rzeczywiście znajdą lepszą pracę, tylko wychodzą ze swojej strefy komfortu, działają i zdobywają. 

Czy chcesz wiedzieć, jak Ty możesz dołączyć do grona tych osób? 

Wychodzenie ze strefy komfortu bywa na początku ogromnym wyzwaniem, pojawia się wiele obaw i trudności związanych z ich pokonaniem i w tym również mogę Ci pomóc. 

 

-> Jeśli marzysz o nowej pracy, ale strach przed rozmową kwalifikacyjną powstrzymuje Cię przed działaniem. 

-> Jeśli czujesz, że w Twoim życiu zawodowym nadszedł czas na zmianę, bo

 • nie widzisz się już dłużej na tym stanowisku
 • nie masz szansy na rozwój, awans
 • ilość obowiązków Cię przytłacza i powoduje silny stres
 • czujesz się niedoceniana
 • a może czujesz, że to ten czas, bo branża w której pracujesz planuje redukcje etatów 

  …ale

 • nie wiesz, jak się za to wszystko zabrać
 • boisz się, że sobie nie poradzisz

…to jest na to rozwiązanie i znajdziesz je w tym wideo!

Zapraszam!

 

Mam ogromną prośbę do Ciebie. Pomóż mi dotrzeć do innych osób, którym to nagranie może pomóc. Może wśród znajomych masz kogoś, komu warto podesłać to video? Podeślij nagranie mailem, Messengerem albo udostępnij na Facebooku. 

Z góry bardzo, bardzo dziękuję.

Zapraszam do oglądania i komentowania!

Wskazówka: klikając w koło zębate, możesz wybrać prędkość odtwarzania i obejrzeć nagranie w przyspieszeniu, oraz włączyć napisy.

Mam dla Ciebie prezent, o którym już wcześniej wspomniałam, a który otrzymasz po wykonaniu jednego prostego zadania.

Napisz w komentarzu  NA BLOGU pod nagraniem – jaką jedną ważną lekcję wyciągasz dla siebie z tego nagrania. 

W prezencie otrzymasz plik z ćwiczeniem – jest to analiza SWOT w kontekście pracy zawodowej. Odpowiesz sobie na szereg konkretnych pytań i zdefiniujesz Twoje mocne i słabe strony oraz szanse i zagrożenia, które z tego wynikają i mają wpływ na rozwój kariery. Przeanalizujesz także jaki wpływ na pojawiające się szanse i zagrożenia mają Twoje mocne i słabe strony. 

Tym ćwiczeniem zbudujesz świadomość i rozpoczniesz proces zmiany. 

Dodając komentarz, pamiętaj o podaniu poprawnego adresu e-mail. Sprawdź go dwa razy, bo to właśnie na ten e-mail w ciągu 24 godzin od dodania komentarza wyślę do Ciebie prezent.


 

RUSZYŁY ZAPISY NA KURS 🔥
“5 kroków do nowej pracy”
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O MOIM KURSIE

 >> TUTAJ << 

51 Comments

 1. Pierwszy raz w życiu zapisałam moje moje mocne strony/sukcesy/dokonania. Muszę przyznać, że łatwo nie było, ale efekt jest niesamowity 🙂

  1. cieszę się! mam nadzieję, że to będzie ważny krok w zmianie 🙂

   1. Uwierzyć w siebie.

  2. Uświadomiłam sobie że przekonania są jak autostrady. Trzeba zrobić tak aby ograniczające nas przekonania zarosły trawą, a powstały nowe wspierające nas. Dziewczynki powinny sprawiać wrażenie grzecznych; Pieniądze szczęścia nie dają; Prawie nikt nie zechce płacić wystarczające mi pieniądze za moje usługi.- to moje przekonania. Jak je zlikwidować i stworzyć nowe?

 2. Żeby pójść dalej, trzeba się na chwilę zatrzymać i zweryfikować czy nasze przekonania nas nie ograniczają.

  1. zawsze znajdą się przekonania, które ograniczają 😉 wychowanie i system szkolnictwa już o to dba niestety

 3. Każda zmiana którą świadomie podejmujemy zazwyczaj zaczyna się od zmiany naszego sposobu myślenia i postrzegania. Życie na autopilocie nie daje pełni szczęścia i satysfakcji zawodowej.

 4. Wpajane jest nam przekonanie, że w życiu trzeba ciężko tyrać, żeby cokolwiek osiągnąć, a przy tym nie należy wybrzydzać, tylko brać każdą pracę jaka się trafi, bo o nią trudno. Albo wyuczamy się w jednym kierunku, który wydaje się bezpieczny. Tak kurczowo potem trzymamy się podłapanego zajęcia, że ani nam w głowie zmiana. Kiedy utracimy takie zajęcie, nie widzimy dla siebie szans, ponieważ nasz rozwój zatrzymał się na tym co konieczne, co przymusowe. Zapominamy przy tym o swoich cechach, o potencjale, o spełnieniu. Zaciskamy zęby i po prostu staramy się przeżyć. Uwięzieni w schematach właściwie nigdy nie poznajemy siebie i swoich możliwości.

 5. przekonanie, że trzeba “ciężko pracować” aby coś osiągnąć jest bardzo krzywdzące, a niestety wiele osób takie ma, pracują latami ciężko tracąc zdrowie, relacje, radość życia; dlatego rekomenduję zacząć zmianę zawodową od przyglądnięcia się przekonaniom, bo to takie “kłody pod nogi” które utrudniają nam życie

 6. Moja ścieżka zawodowa jest długa i zarazem krótka , dziś stoję w punkcie z którego ruszę poszukiwać pracy ale przeraża mnie to…

  1. co jest przerażającego w szukaniu pracy?
   myślę, że potrzebujesz wzmocnić poczucie wartości i pewność siebie, bo najczęściej to są blokery które wywołują strach

 7. Dzięki Twoju nagraniu zrozumiałam ze nie chodzi o zdobywanie kolejnych certyfikatów i dyplomow tylko ze w pierszej kolejnosci musze uwierzyw sama Siebie🙂

  1. dokładnie, to co mamy w głowie, co myślimy o sobie jest podstawą do poczucia wartości i pewności siebie, certyfikaty i dyplomy to dodatki 😉

 8. To zatrzymanie, Twoje pytania i wgląd w siebie sprawiło, że zrozumiałam: do sedna problemu nie dochodzi się po krótkich oględzinach, ale uważnej analizie. Taka refleksja nad swoimi wartościami, przekonaniami, potrzebami napewno pomaga (pisze w czasie teraźniejszym, bo jak podkreślałaś to wszystko to proces) zbudować większa pewność siebie i zdecydować się na podjęcie zmiany. Dziękuje za ten 1 krok.

 9. Dziękuję: uświadomiłaś mi, ile przekonań – etykiet mnie ogranicza, czy raczej ja ograniczam nimi samą siebie. W zasadzie to chodzi o prawie wszystkie przekonania, jakie wymieniłaś. Czeka mnie dużo pracy… Przykre, bo przeżyłam wiele niefajnych rzeczy w różnych pracach, wykazując się przy tym sporymi umiejętnościami, jednak moje CV tego nie odzwierciedla, a te doświadczenia zniszczyły moją pewność siebie i świadomość własnych zalet… a przez to, że były to krótkie okresy pracy to odnoszę wrażenie, że mało kto traktuje mnie poważnie. Ludzie zapominają, że czasami jeden miesiąc w jakieś pracy jest jak jeden rok w innej… ale może to też jest jakieś “fałszywe” przekonanie, z którym muszę się zmierzyć 😉

 10. w takiej sytuacji, gdy masz krótsze okresy pracy warto, aby CV zacząć od podsumowania zawodowego, w którym pokażesz swoje najważniejsze doświadczenia i umiejętności, aby już na początku pokazać kim jesteś i co umiesz, o tym będzie w kolejnych krokach
  a przekonania – cóż – to podstawa i bez tego trudno skutecznie działać, więc to praca ze sobą na całe życie 😉

 11. Żeby zmienić pracę na taką, która mnie usatysfakcjonuje, muszę poznać siebie. Tylko zastanawiam się jak poznać swoje mocne strony, kiedy do tej pory pracowałam jedynie rok i to w czasie studiów, a od 6 lat jestem w domu i dopiero teraz przygotowuję się do powrotu na rynek pracy?

  1. w takiej sytuacji najsensowniej zrobić dobry test talentów, może być Gallupa lub Extended DISC z którym ja pracuję, bo faktycznie trudno spojrzeć na siebie obiektywnie i zdefiniować mocne strony gdy człowiek “siedzi”, jak to się mówi, w domu 😉 wtedy zawsze uważamy że nic szczególnego nie umiemy i nic nas nie wyróżnia

   a test to są fakty, z których można poznać siebie i rozpocząć budować poczucie wartości

  2. Dziękuję. Myslę że wreszcie zaczynam rozumieć co ze mnią nie tak😉.Niby o wielu poruszanych aspektach szczególnie wiary w swoje możliwości wiedzialam ale nadal gdzieś z tylu glowy kołacze mi ” ty się do tego nie nadajesz” ” nie poradzisz sobie” itp..słyszałam to często jako dziewczynka a potem młoda kobieta.Nie miałam siły aby o siebie walczyć a przecież uczę się bardzo szybko wykonuje prace znacząco przewyższajacą moje obowiazki ale to inni ci bardziej “zarozumiali” awansują.Dziękuję!

 12. nauczyłam się, że pierwszym krokiem nie jest napisanie CV, ale głęboka analiza swoich wszystkich zasobów

 13. Dotarło do mnie, że czeka mnie konkretna analiza i ogromna praca nad pewnością siebie. Ciągłe patrzenie na siebie tylko przez pryzmat słabych stron, niejednokrotne porównywanie własnych doświadczeń zawodowych do pędzącej kariery innych, nie spowoduje, że osiągnę oczekiwany sukces. Konieczna, dość spora przerwa w zatrudnieniu spowodowana macierzyństwem, przeprowadzka i wybycie z rynku spowodowało, że wszytko muszę zacząć budować od nowa.

 14. Muszę popracować nad pewnością siebie, uświadomić sobie, że mam mocne strony, z których powinnam korzystać.

 15. Każda chęć zmiany czegoś, czy to w pracy, czy w życiu prywatnym, czy zmiana przekonań lub złych nawyków to proces, do którego warto się świadomie przygotować. Nie zawsze zdajemy sobie z tego sprawę. Chcemy natychmiastowych i spektakularnych efektów, a jeżeli tak się nie dzieje często wątpimy w nasze umiejętności. Dziękuję, że Pani o tym wszystkim mi przypomniała. Warto poznać swoje słabe i mocne strony, żeby zmiana była satysfakcjonująca.

 16. Dowiedziałam się, że mogę posiłkować się opiniami innych, przychylnych mi osób, na mój temat, to jest uwalniające, do tej pory byłam przekonana, że ja sama wiem najlepiej jaka jestem ja sama

  dziękuję

 17. Etykiety – nawet jeśli myślę akurat o sobie dobrze, to i tak w końcu etykiety przesłaniają mi widok. Zawsze za mało wiem, potrafię, nie wystarczająco doświadczenia itd…

 18. Etykiety bardzo blokują ruszeniem do przodu. Odpowiedzenie sobie na pytania jest trudne.

 19. Teraz już wiem, że łatwiej będzie mi się przebranżowić, jeśli najpierw skupię się nie tylko na moich mocnych stronach i talentach, ale też wtedy, kiedy będę wybierać taką pracę, która przybliży mnie do spelnienia moich marzeń.
  Dziękuję za podpowiedzi co do testów o talentach, już są wpisane na wish listę 😁

 20. Zdecydowanie ograniczają mnie przekonania – etykiety. Trochę pracy przede mną, ale wydaje mi się, że na koniec dnia – jak tylko w siebie uwierzę – okaże się, że wcale nie jestem niewystarczająco dobra 🙂

 21. Pewność siebie na rynku pracy i świadomość potencjału to też proces. I ten proces zamierzam rozpocząć 😉

 22. Czuję wsparcie i ulgę, wzrasta nadzieja na pozytywną zmianę … i kolejny raz próbuję przebudować sposób myślenia o sobie na bardziej optymistyczny… mam ochotę poszukać własnych mocnych stron, choć samo ich zapisanie trochę odwlekam, ciekawe czy osoby z mojego otoczenia widzą je podobnie, czy wskazałyby coś zupełnie innego…

 23. Zmiana pracy to jest zawsze proces. Nie ma drogi na skróty. Trzeba wyjść ze swojej strefy komfortu, poznać siebie i zacząć działać.

 24. Muszę mocno popracować nad własną pewnością siebie. A zmiana pracy może być przyjemniejsza wystarczy poukładać cały proces.

 25. Po obejrzeniu tego nagrania w pełni świadomie dotarło do mnie, że zmiana ścieżki zawodowej jest procesem a nie wydarzeniem w życiu. Przyznam, że wpłynęło to na mnie kojąco. I po raz pierwszy zdecydowałam się przeananlizować swoje mocne i słabe strony, a nie bazować na “tradycyjnym” “myślę, że…”. Dziękuję!

 26. Wydawało mi się, że dużo o sobie wiem. Mam świadomość, że rozwój to zadawanie sobie pytań nieustannie. Jednak niektóre sprawiły mi trudność. Dziękuję, że mi to uświadomiłaś.

 27. Czesto mamy problemy aby nazwac rzeczy po imieniu, pracujemy bardzo duzo , robimy wiele rzeczy, ale czy wiemy co robimy i jakie umiejetnosci wykorzystujemy, czy wiemy jak je nazwac ? Te kroki pomagaja nam w usystematyzowaniu tych wszystkich potrzebnych rzeczy

 28. Przez 18 lat pracy w Wielkiej Brytanii zdobyłam dużo pewność siebie i zastanawiam się teraz dlaczego nie walczę o lepsze jutro chyba zasnełam 5 lat temu 😔 czas się obudzić !!! DZIĘKUJĘ ZA WSPANIAŁE WSKAZÓWKI

 29. Czas na wyjście z kąta, czas n wyjście z roili dziewczynki i zajęcie się swoją
  Przyszłością. Czas na zmiany i rozpoczęcie wszystkiego do początku stereotypy trzeba zamknąć w skrzyni i zgubić klucz od niej. Dziękuję za ten materiał

 30. Cały czas tkwię w kącie i nie mogę z niego wyjść. Czas to zmienić ,czas coś zrobić ze swoim życiem po 26 latach pracy w tej samej firmie. Czas zacząć myśleć o sobie o swoich zainteresowaniach marzeniach o tym co chcę robić w przyszłości. Może w końcu uwierzę w siebie. Ciągle nie wiem co jest we mnie moją silna stroną. dziękuję za te wskazówki. Przede mną nowe wyzwanie

 31. Dziękuję bardzo za niezwykle wartościowe materiały, które mi- w pierwszej kolejności -dodają odwagi i zachęcają do zmian 🙂

 32. Twoje nagranie utwierdza mnie w przekonaniu ze trzeba nad soba pracowac, i nie jest to trudne majac dostep do odpowiednich materialow, zrudel a najlepiej osob takich jak ty, ktorzy poprowadza nas do celu ktory sobie wyznaczymy.

  1. zdecydowanie wsparcie dodaje mocy do działania!

 33. Brak mi pewności siebie i bardzo mi to już przeszkadza ale motywujące jest to że ktoś sobie już z tym poradził, przeszedł tę drogę i że się da.

 34. Utwierdzasz mnie w przekonaniu, że trzeba cały czas się rozwijać i uwierzyć w siebie.

 35. Wszelkie zmiany trzeba zacząć od siebie i nikt inny za nas tego nie zrobi

 36. Dzięki tej lekcji zrozumiałam, że aby inni dobrze mnie postrzegali muszę najpierw siebie zacząć tak postrzegać. Wszystko zaczyna się w naszych głowach i zaczynam wierzyć, że jestem wystarczająco dobra, dam radę i uda mi się.

  1. zrobisz to! 🙂

 37. Pomału dociera do mnie, że można wszystko osiągnąć, ale potrzeba działać. Małymi kroczkami byle do przodu. Chcę poznać siebie 🙂

  1. małymi kroczkami – najlepszy sposób 🙂

 38. Przekonania to niestety bardzo często nasze mocne hamulce, które trzymają nas przed rozwinięciem skrzydeł.

  1. ale można je zmienić i hamulce puszczają 🙂

 39. Zdobycie nowej pracy to proces

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *