PROSZĘ NAM OPOWIEDZIEĆ O SOBIE, CZYLI ELEVATOR PITCH

Elevator pitch lub speech, obydwie nazyw są poprawne i stosowane zamiennie.

Koncepcja powstała w Stanach Zjednoczonych, jako sposób na przedstawienie się i nawiązanie relacji podczas jazdy windą, na co mamy średnio 30 sekund, bo tyle przeciętnie jedzie winda z parteru na najwyższe piętro budynku. Spotykając kogoś w windzie masz tylko tyle czasu, aby zaprezentować siebie i swój projekt.

Ten sam mechanizm wykorzystuje się również na spotkaniach rekrutacyjnych, w trochę dłuższej wersji, bo tutaj nie ma tej presji czasu w postaci 30 minut.

Ale zasada pozostaje – powiedz o sobie tak, aby zainteresować rekrutera swoją kandydaturą już od pierwszych chwil spotkania, przedstaw Mu się w pigułce i zachęć do współpracy z Tobą.

Przygotuj odpowiedź, która zainteresuje właśnie tę konkretną firmę. Unikaj ogólników, opowiadania o rodzinie i pasjach lub zbyt rozwlekłych opowieści, sięgających początków edukacji.

Co powinno zawierać takie przedstawienie?

1. Przedstawić się kim jesteś zawodowo.

Powiedzieć o swoim doświadczeniu, w czym jesteś dobra w kontekście pracy i jak chcesz to wykorzystać w firmie.

2. Zaprezentować korzyści wynikające dla firmy ze współpracy z Tobą.

Jaka jest Twoja przewaga nad Kandydatami – co wniesiesz do firmy, jakie umiejętności, które Cię wyróżniają – i nie chodzi tu o zaangażowanie – ekspercka wiedza, doświadczenie poparte sukcesami. Tylko o konkretne korzyści, pomysły, rozwiązania, umiejętności i ja je wykorzystasz.

3. Uzasadnić wybór firmy i pokazać, że rozumiesz potrzeby i cele firmy i wyrażasz gotowość, aby uczestniczyć w jej rozwoju.

Na koniec powiedz czym się interesujesz i jakie masz pasje – to taka sympatyczna „kropka nad i” w opisie Twojej osoby. Jeśli znajdziesz zastosowanie tego w firmie – super!

MÓW ODWAŻNIE O SOBIE, nie wstydź się i nie umniejszaj swoich osiągnięć.

Poćwicz przed lustrem, abyś mówiła to z pewnością siebie i przekonująco!

Poniżej przykładowy elevator pitch – zainspiruj się i stwórz swój!

Jestem specjalistką marketingu internetowego. Już od ponad 10 lat wspieram firmy w rozwoju wykorzystując najskuteczniejsze narzędzia marketingu internetowego.
Dzięki moim działaniom firma jest widoczna w internecie i jest pozycjonowana jako lider w swojej branży, co daje nam wysoką pozycję na rynku i wciąż nowych Klientów z internetu.
Bardzo dobrze posługuję się narzędziem google adwords, które wykorzystuję od 5 lat i z sukcesem generuję stale nowe leady przychodzące, które następnie przejmuje dział sprzedaży do dalszej realizacji celów sprzedażowych.
Korzystam z narzędzi analitycznych i na bieżąco kontroluję efektywność moich działań, aby jak najlepiej był wykorzystywany budżet, aby nie wydawać pieniędzy na nieefektywne działania marketingowe.
W mojej ostatniej kampanii pozyskałam 30 nowych leadów i dzięki temu dział sprzedaży już ma zrealizowane cele sprzedażowe na ten miesiąc. 

Moje działania kieruję do Klientów B2B, czyli jest to dokładnie ta grupa Klientów z którą Państwo współpracują.
Prywatnie interesuję się tym co robię zawodowo, czyli marketingiem internetowym i śledzę nowe trendy na rynku. A poza tematami zawodowymi uwielbiam gotować, uwielbiam zwłaszcza kuchnię włoską.

.

Chcesz zmienić pracę na lepszą? A może powrócić na rynek pracy?  

Być może wysyłasz dziesiątki CV, czasami jesteś zapraszana na rozmowę o pracę i … nic z tego nie wynika.
Tracisz czas, masz coraz mniej zapału.
Czasami zastanawiasz się co jest z Tobą nie tak.
Czytasz artykuły i porady jak napisać CV, jak się przygotować do rozmowy, ale zajmuje to dużo czasu i te artykuły są bardzo ogólne, pobieżne.
Brakuje Ci konkretnych przykładów, wzorów, inspiracji, konkretnych ćwiczeń, które przygotują Cię do rozmowy kwalifikacyjnej oraz wiedzy dzięki której poradzisz sobie w każdej sytuacji.

Jeśli też tak masz, to zapraszam Cię na kurs on-line dedykowany dla kobiet, na którym nauczę Cię krok po kroku jak się przygotować i zdobyć pracę taką jaką chcesz!

Jedyne tak kompleksowe szkolenie on-line dla kobiet wraz z mnóstwem przykładów, inspiracjami ze świata i zadaniami, którego efektem będzie całościowe przygotowanie Cię do zdobycia pracy Twoich marzeń. Pracujemy nie tylko nad CV i listem motywacyjnym, ale przede wszystkim przygotowujemy się do spotkania rekrutacyjnego i ćwiczymy powitanie, mowę ciała, pewność siebie, silny głos, dress-code, rozmowę, odpowiedzi na trudne pytania, negocjowanie wynagrodzenia, unikanie błędów, co zrobić aby dać się znaleźć rekruterom w internecie oraz jak zdobyć pracę w firmie, która obecnie nie szuka pracowników. 

.

Dołącz też do grupy na Facebooku  gdzie dzielimy się wiedzą i doświadczeniem “Menedżerki swojej kariery” TUTAJ

.

ZAPRASZAM CIĘ DO SPRAWDZENIA OFERT PRACY NA PORTALU –> JOOBLE <– wyszukiwarka, która specjalizuje się w szukaniu ofert pracy. Wyszukuje spośród wszystkich portali pośrednictwa pracy w Polsce, automatycznie odrzuca duplikaty, dlatego oferta pracy powtarzana na różnych stronach pośrednictwa pracy, zostanie wyświetlona jeden raz.